niedziela, 17 kwietnia 2016

Mrożony mus kawowy

Za oknem dziś lato więc pora na desery lodowe :) Przedstawiam coś dla wielbicieli kawy i orzeźwiających napojów. Do przygotowania deseru wykorzystałam Thermomix, ponieważ znakomicie ubija mleko (nawet takie 2%), ale możecie oczywiście ubić je za pomocą specjalnego przyrządu lub miksera z końcówką. Szklanki, w których podamy kawę można udekorować syropem czekoladowym - ja starałam się, aby deser pozostał jednak dietetyczny. Zapraszam!


Składniki:
  • 100 g kostek lodu
  • 3 łyżki kawy rozpuszczalnej
  • 400 ml mleka
  • ewentualnie cukier, miód, słodzik
  • 1 łyżka likieru kawowego
Jeśli posiadacie Thermomix: Lód i kawę umieścić w naczyniu. Zmiksować 15 s, obr. 10. Zgarnąć lód ze ścianek naczynia, dodać pozostałe składniki - 30 s obr, 7. Przelać do wysokich szklanek.

Metoda dla pozostałych: Lód pokruszyć za pomocą wałka lub tłuczka. Mleko ubić razem z kawą za pomocą trzepaczki/ubijaczki elektrycznej lub miksera z końcówkami do białek. Dodać pokruszony lód, likier i wymieszać. 

Smacznego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze to bardzo ważna część tej strony :) Służą Wam w wyrażaniu opinii na temat przepisów, ale są także narzędziem, które umożliwia mi kontakt z Czytelnikami. Proszę więc o zachowanie kultury wypowiedzi. Pozdrawiam i zapraszam do korzystania z tej funkcji :)